En değerli varlığımız olan sağlığımızı kaybetmeden değerini anlamalıyız ve onu korumaya özen göstermeliyiz.

Fizik tedavi, doğumsal yada sonrasında meydana gelen, kaybedilmiş veya fonksiyonel yeterliliği azalmış hareket kabiliyetinin yeniden kazanılmasına yönelik tedavi şeklidir. Yaşanan kayıp sonrası ne kadar erken müdahale edilirse, geri dönüş elde etmek o ölçüde kısa sürede ve nispeten kolay gerçekleşir. Sürecin daha henüz başındayken vakit kaybetmeden fizik tedaviye başlanılması büyük önem taşır.

istanbulfiziktedavi.net sitesi İstanbul genelinde, alanında en iyi fizyoterapistleri fizik tedavi hizmetine ihtiyaç duyan hastalarla buluşturmak amacıyla kuruldu. İstanbul’un tüm ilçelerinde bulunan her hasta istanbulfiziktedavi.net sayesinde bölgedeki en iyi fizyoterapistlere kolayca ulaşabiliyor. Lisans eğitimini üniversitelerin fizyoterapi ve rehabilitasyon bölümü üzerinden tamamlamış , mesleki gelişimini daima ön planda tutan ve güncel tedavi yöntemlerini yakından takip eden, ahlaki prensipleri yüksek, güven veren, alanında deneyimli fizyoterapistleri sizlerle buluşturmak hedefimiz.

Tüm dünyada olduğu gibi, ülkemizde de bilinirliği ve duyulan ihtiyacın gün geçtikçe arttığı bir alan olan fizik tedavi, sanıldığı üzere sadece hastane ortamında değil ev ortamında da uygulanmaya başlanan bir tedavi yöntemi olmuştur. Buna neden olan sebeplerden bazıları şunlardır;

  • Hastane yatışı için beklenen uzun süre , (beklenen süre boyunca kaybedilen en değerli gelişim evreleri)
  • Yatış gerçekleşse dahi ortamın hasta sağlığını riske atabilecek enfeksiyonlara açık olması
  • Hastanın transferi aşamasındaki fiziksel zorluklar veya maddi yükü (ambulans – özel araç)
  • Seans sürelerinin kısıtlılığı ve bazı durumlarda kişiye özgü planlanamaması
  • Hastane ortamının kalabalık olması ve seans salonlarından çok sayıda kişinin aynı anda faydalanması nedeniyle bulaşıcı hastalık riskinin yüksek olması

Bu noktada evde fizik tedavi hizmeti, hem hasta hem de yakınları açısından daha az yorucu ve kaliteli bir tedavi fırsatı sunmaktadır. Çünkü evde fizik tedaviden yararlanan hastanın hem kendine en uygun zaman dilimini seçme şansı olur, hem de seans sürelerini hastanın ihtiyacı belirler. Fizyoterapist açısından bakıldığında ise; terapist evde fizik tedavi seanslarında hastasıyla birebir ilgilenme fırsatı bulur. Ayrıca bir sonraki hastasını ve seans süresini ayarlama yönünde kaygısı olmaz.

İstanbul evde fizik tedavi , desteğiyle her zaman yanınızda olacaktır.

Bizimle iletişime geçmek için